قارچ دنبلان چیست؟  

قارچ دُنبَلان نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است. این قارچ در گونه های مختلف به رنگهای قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه است ولی لذیذترین نوع آن دارای پوستهٔ سیاه رنگ است. قارچ دنبلان از نظر تغذیه‎ای دارای بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامین و همچنین سرشار از مواد معدنی و آنتی اکسیدان های نادر است. در قارچ دنبلان هیچ نوع دستکاری ژنتیکی توسط انسان انجام نشده و کود شیمیایی در آن نیز به هیچ‎وجه بکار گرفته نشده است.

قارچ های دنبلان معمولاً دسته دسته در عمق 15-30  سانتیمتری در خاک و نزدیک به ریشه های گیاهان و درختها می رویند. کاشت آنها نتیجه مفید نداده است، ولی به حالت طبیعی در بسیاری از زمین های معتدل دیده می شوند و آن ها را به وسیله کارگران ماهر و یا سگ یا خوک آموزش دیده پیدا می کنند. دو نوع سیاه و سفید این قارچ گران قیمت ترین قارچ های دنبلان زیرزمینی هستند. بیش ترین میزان مصرف قارچ دنبلان در رستوران ها، صنایع غذایی، تهیهٔ انواع سس ها و روغن های معطر و نیز داروسازی است.

قارچ دنبلان به صورت همزیستی با ریشه های درختان جنگلی به وجود می آید و در سطح تجاری در آزمایشگاه ها اقدام به تولید نهال آلوده به میسلیوم های قارچ دنبلان می کنند و بعد کشت درختان را در زمین انجا م می دهند.

اندازه قارچ دنبلان از یک فندق تا اندازه یک پرتقال می باشد و شکلی شبیه سیب زمینی دارد. کشت وکار این قارچ ها در زمین هایی که بکر می باشند هم موجب در آمدزایی افراد بومی می شود و هم طبیعت دچار دستخوردگی نمی شود.

این قارچ در کشورهایی مثل ایتالیا، استرالیا و ایران بطور طبیعی به عمل می آید ولی به جهت خود رو بودن آن و سختی استحصال، بازار محدودی دارد.در ایران گونه ای مختلفی از قارچ های دنبلان کوهی در مراتع شهرستان طارم استان زنجان، مشکین شهر، خوی، مرند و…  شناسایی شده است. قارچ دنبلان کوهی با گیاهان مرتعی همزیستی دارد و در سال های پر باران و فصل پاییز و نیز از اول اسفند تا نیمه اول فروردین در مراتع شهرستان طارم رشد می کند.